Centrum vodného póla v Novákoch má nového prevádzkovateľa

sme.sk 21/06/2014
Autor: Jana Rusňáková
Zaradenie: Prievidza - Spravodajstvo

Link: http://s.sme.sk/r-rss/7245342/prievidza.sme.sk/centrum-vodneho-pola-v-novakoch-ma-noveho-prevadzkovatela.html

Text:
Spoločnosť Fortischem bazén aj areál odstúpilo spoločnosti, ktorá plánuje viaceré novinky.
NOVÁKY. Národné centrum vodného póla po novom prevádzkuje spoločnosť Bale. Donedávna, od roku 2012, ho mala na starosti firma Fortischem, ktorá dlhodobo hľadala partnera, ktorý by sa podieľal na podpore a financovaní areálu. Spoločnosť centrum prebrala po Nováckych chemických závodoch, keď sa dostali do konkurzu.
„Počas konkurzu bolo centrum výrazne podfinancované, neinvestovalo sa do údržby a aj v dôsledku toho dnes vytvára stratu približne tristotisíc eur ročne,“ vysvetlila hovorkyňa spoločnosti Fortischem Anna Vojteková a doplnila: „Napriek tomu, že sme vyvinuli enormnú snahu získať potrebnú finančnú a materiálnu pomoc na rozvoj NCVP, nenašli sme odozvu ani v súkromnom sektore, ani u štátnej správy a samosprávy.“
O prevádzku centra prejavila záujem prievidzská spoločnosť Bale. „Našou motiváciou je, že chceme pomôcť vodnému pólu,“ vysvetlil nový zodpovedný vedúci kúpaliska Štefan Studený. Podľa jeho slov centrum nie je v najlepšom technickom stave, treba odstrániť niekoľko závad. Napriek tomu garantoval, že letná sezóna v centre ohrozená nie je. „Práve naopak. Kúpalisko je otvorené a pre našich návštevníkov chystáme viacero noviniek a prekvapení. Ich uskutočnenie však závidí ešte od niekoľkých rokovaní,“ povedal Studený.
Na svoje by si mali prísť nielen návštevníci, ale aj vodnopólisti. „Chceme pripravovať medzinárodné kempy, sústredenia a turnaje. Radi by sme do Novák dostali aj reprezentáciu,“ prezradil.
Nový prevádzkovateľ má plány aj so starou budovou plavárne. Zreálnenie vízií však závisí od rokovaní s partnermi a mestským zastupiteľstvom, ktoré sú naplánované na najbližšie obdobie.
Jana Rusňáková